Sümeg és környéke Nevelőszülők és Nagycsaládosok Egyesülete

Együtt a gyerekekért

A l a p s z a b á l y

( Módosított )

 

Sümeg és környéke Nevelőszülők és Nagycsaládosok Érdekvédelmi Közhasznú Egyesülete 2010. május 29.-én megtartott alakuló Közgyűlése az egyesülési jogról szóló 1989.évi II. törvény, illetőleg a Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló 1959.évi IV. törvény 61. és következő §-ai alapján, a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. Törvény rendelkezéseire is figyelemmel az Egyesület Alapszabályát az alábbi tartalommal fogadta el:

I.        Általános rendelkezések

 

(1) Az Egyesület neve:   Sümeg és környéke Nevelőszülők és Nagycsaládosok Érdekvédelmi Közhasznú Egyesülete 

(2 )Az Egyesület rövidített neve:  Sümeg és környéke Nevelőszülők, Nagycsaládosok Egyesülete ( SKNNE )

(3) Az Egyesület székhelye:  8346, Gógánfa, Vasút út 36

(4) Az Egyesület működési területe:  Sümeg és környéke

(5) Az Egyesület jogállása: Önálló jogi személy. Az Egyesületet, mint jogi személyt, a hatóságok  és harmadik személy előtt az Elnök, akadályoztatás esetén az Alelnök képviseli.

6) Az Egyesület:

-          Nem zárja ki, hogy tagjain kívül más is részesülhessen a szolgáltatatásaiból.

-          Vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében, azokat nem veszélyeztetve végez.

-          Gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a létesítő okiratában meghatározott tevékenységére fordítja.

-          Politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

-          Működése, szolgáltatásainak igénybevétele és beszámolói nyilvánosak, amelyek legfontosabb adatait az Egyesület – székhelyén bárki számára hozzáférhetően – nyilvánosságra hozza.

-          Működésével kapcsolatban keletkezett iratokba az Egyesület székhelyén bárki betekinthet, azokról saját költségén másolatot készíthet.

 

 

II. Az Egyesület  célja és közhasznú tevékenysége

 1. A hivatásos, hagyományos és speciális nevelőszülők, nagycsaládosok, valamint a velük élő gyermekek érdekeinek védelme, különösen figyelve a nevelőszülői és gyermeki jogokra.

Nevezetesen a nevelőszülői hivatás társadalmilag minél szélesebb körben való elismertetése, elfogadása. A nevelőszülők számára a cél megvalósítása érdekében a jogaik gyakorlása kötelezettségeik megismertetése érdekében képzések, tanfolyamok szervezése.

Együttműködés szakirányú fejlesztést adó intézményekkel. Pályaválasztás segítése, főként fogyatékkal élő gyermekek részére.

 a) Nemzetközi kapcsolatok ápolása.

 b) Képzések, tréningek, előadások szervezése.

 c) Sport és családi programok szervezése.

 d) A nevelőszülői szakma bemutatása társadalmi rétegeknek, és  ezek elfogadtatása.    

 e) Magyarországi etnikai kissebségi csoportokkal való kapcsolattartás.

  f) Pályázatok figyelése, és a hozzá szükséges eszközök beszerzése.

  g) Kapcsolatfelvétel a hasonló célokat és tevékenységeket folytató Alapítványokkal,                            Egyesületekkel.

   h) Az egyesület vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak érdekében, azt nem veszélyeztetve végez. Az egyesület szolgáltatásaiból más is részesülhet.

  j)  Az egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat / országgyűlési és önkormányzati választáson nem állít, nem támogat jelöltet/.

   2. A cél eléréséhez szükséges feladatok:

   a) Az állami gondoskodásban felnövő kiskorúak, fiatalkorúak, és utógondozást igénylő nagykorúak, esélyegyenlőségének és társadalmi integrációjának elősegítése.

   b) Képviseli a nevelőszülők egyéni és közösségi érdekeit, és az illetékes szerveknél eljár a nevükben.

   c) A társadalomnak a nevelőcsaládhoz fűződő társadalmi értékeket mutat fel.

   d) Hirdeti a társadalom számára a nevelőszülőséget, és a családjukban nevelkedő gyermekek iránti szeretetet.

   e) Erősíti a jövő, hátrányos helyzetű generációkért érzett felelősséget.

   f) Erősíti a tagok között és környezetükben a társadalmi szolidalítást.

 Célja továbbá: a közhasznú szervezetekről szóló 1997. év CLVI törvény 26.§ C 2. bekezdés alapján .

  2. pont. Szociális tevékenység, családsegítés.

             4. pont.  Nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés.

             5. pont. Kulturális tevékenység.      

             10. pont. Gyermek és ifjúságvédelem, nevelőszülői képviselet.

II.      Az Egyesület  tagjai

 

Tagsági viszony:

-          rendes tagság

-          pártoló tagság

A jelen alapszabályban, a továbbiakban mindazon rendelkezéseknél, ahol a „tag” kifejezés szerepel, csupán az Egyesület rendes tagjait kell érteni, a pártoló tagokra vonatkozó eltérő rendelkezések mindig pontosan tartalmazzák a „pártoló tag” kifejezést.

Az Egyesület tagja lehet az a  természetes és/vagy jogi személy, aki az Alapszabályban  foglalt rendelkezéseit magára nézve kötelezőnek elfogadja, tagfelvételi kérelmét írásbeli belépési nyilatkozatával kifejezésre  juttatja és a Közgyűlés többsége jóváhagyja.

Az Egyesületbe belépő minden teljes jogú tag  egyenlőnek számít.

A felvételt kérőnek kérelmében nyilatkozatot kell tennie arra vonatkozóan, hogy az Egyesület, létesítő okiratát ismeri és az Egyesület Alapszabályát, céljait, szellemiségét, értékrendjét és kialakult szokásait magára nézve kötelezőnek fogadja el, és rendszeresen fizeti a tagdíjat. A kérelemről az elnökség dönt a kérelem beérkezésétől számított 30-napon belül. Az elnökség a döntéséről a tagfelvételt kérőt 15 munkanapon belül, levélben értesíti. Az elnökség döntésével szemben, a tagfelvételt kérelmező a közgyűléshez fordulhat 15-napon belül.

A Közgyűlés egyszerű többségi döntéssel hozott határozattal pártoló tagnak kérhet fel olyan természetes és jogi személyeket, akiket arra érdemesnek tart.

A pártoló tagság a jelölt írásbeli kérelmével, és a kérelem az Elnökség általi elfogadásával jön létre, a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül.

Az elnökség a döntéséről a tagfelvételt kérőt 15 munkanapon belül, levélben értesíti. Az elnökség döntésével szemben, a tagfelvételt kérelmező a Közgyűléshez fordulhat 15-napon belül.

 

Az Egyesületnek külföldi állampolgár (természetes és/vagy jogi személy) rendes és pártoló tagja egyaránt  lehet.

Az Egyesület Elnöksége köteles az egyesületi tagokról naprakész nyilvántartást vezetni és a rendelkezésére álló adatokat az adatvédelmi szabályok betartásával kezelni.

 

Egyesületi tagsági viszony keletkezése: 

-          az Egyesület alapításakor alapító tagsággal

-          belépéssel

-          pártoló tagsággal

Az Egyesületbe való belépés, illetve kilépés önkéntes.

 

A tagsági viszony megszűnik:

a)       kilépéssel, melyet a tag, írásban jelez az Elnökség felé.

b)       kizárással, ha a tag, az Egyesület céljaival és érdekeivel ellentétes tevékenységet fejt ki vagy megsérti. A kizárási eljárást bármely tag jogosult kezdeményezni az alapjául szolgáló ok tudomás szerzését követő 30 napon belül az elnökségnél. A kizárás tárgyában tartott elnökségi ülésről az érintettet tértivevényes levélben vagy írásban, az átvételt igazoló módon kell értesíteni, úgy, hogy azt az érintett, az ülést megelőző, legalább 8 nappal korábban kézhez kapja. Amennyiben a szabályos értesítés ellenére nem jelenik meg, valamint írásban alapos okkal azt meg nem indokolja, az eljárás a tag távollétében is lefolytatható. Az érintett a védekezését az ülést megelőzően írásban, vagy az ülésen szóban fejtheti ki. Az ülésen hozott határozatról az érintettet tértivevényes levélben, vagy írásban az átvételt igazolható módon kell közölni. A kizárást kimondó Elnökségi írásbeli határozat ellen, 15 napon belül a Közgyűléshez fellebbezhet A közgyűlés határozata ellen  30 napon belül, az illetékes megyei bírósághoz,  lehet fordulni  törvénysértés esetén. A kizárt tag tagsági viszonya, a kizáró határozat jogerőre emelkedése napján szűnik meg.

c)       törléssel: ha a tagnak fél éves tagdíjhátraléka van és az Elnökség tértivevényes levélben vagy írásban átvételt igazolható módon, a felszólítását követően 15 napon belül nem rendezi, vagy a tag halálával. A tagsági viszony törléséről, az elnökség dönt, a határozatról az érintettet tértivevényes levélben, vagy írásban átvételt igazolható módon kell értesíteni. Az elnökség törlő határozatának közlése ellen 15 napon belül írásban a közgyűléshez lehet fellebbezni. A közgyűlés határozata ellen, 30 napon belül, az illetékes megyei bírósághoz lehet fordulni, törvénysértés esetén. A tag tagsági viszonyának törlése, a törlési határozat jogerőre emelkedése napján szűnik meg.

A tagdíjat a Közgyűlés évi 2.000Ft-ban határozta meg. A befizetett tagdíjak semmilyen jogcímen nem követelhetők vissza.

 

 

IV. Tagsági jogok és kötelezettségek

A tag jogai:

a)       a Közgyűlésen történő részvétel és szavazati jog a határozatok meghozatalában,

b)       tisztségre történő megválaszthatóság,

c)       Az ügyintéző és képviseleti szerv tagjává történő megválasztás.

d)       Részt vehet az Egyesület tevékenységében és rendezvényein.

e)       Javaslatokat tehet, új megoldásokat kezdeményezhet.

f)         Munkavállalóként is dolgozhat az Egyesület alkalmazásában.

g)       Igénybe veheti az Egyesület szolgáltatásait, élhet a tagságot megillető kedvezményekkel.

A tag kötelezettségei:



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 7
Havi: 37
Össz.: 9 207

Látogatottság növelés
Oldal: Alapszabály
Sümeg és környéke Nevelőszülők és Nagycsaládosok Egyesülete - © 2008 - 2024 - sknne.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »